آخرین خبرها
خانه / اخبار و اطلاعیه های نهاد / به دنبال تسهيل ارتباط بين دانشجويان ايرانی خارج ازکشور با داخل هستيم
به دنبال تسهيل ارتباط بين دانشجويان ايرانی خارج ازکشور با داخل هستيم

به دنبال تسهيل ارتباط بين دانشجويان ايرانی خارج ازکشور با داخل هستيم

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، حجت الاسلام والمسلمین سید ابو محمد مرتضوی، رئیس دبیرخانه ی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، در کنفرانس خبری نخستین هم‌اندیشی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور با بیان اینکه بین 4تا 6 میلیون ایرانی مقیم خارج کشور تخمین زده می شود، گفت: هر چند آمار دقیق و متقنی از دانشجویان ایرانی در آنسوی مرزها وجود ندارد، اما؛ آنچه آمار وزارت علوم و وزارت بهداشت حکایت می کند، بیش از 120هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می کنند.
وی با اشاره به نخستین هم اندیشی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور، اظهار داشت: این هم‌اندیشی با شعار «دانش، فرهنگ، هویت» در تاریخ 15 دی با حضور دانشجویان ایرانی از بیش از 20 کشور و با مشارکت نهادها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط در تهران برگزار خواهد شد.
رئیس دبیرخانه ی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور استادان و دانشجویان خارج از کشور برای حضور در این همایش 442 نفر ثبت نام کرده اند که از آسیا و اقیانوسیه 237 نفر، اروپا160 نفر، آمریکا و کانادا 44 نفر و از افریقا یک نفر حضور دارند.
وی اضافه کرد: از این تعداد 18 نفر دانشجوی کارشناسی، 66نفر دانشجوی ارشد، 341نفر دانشجوی دکتری و 17نفر دانشجوی پسادکتری هستند.
حجت الاسلام مرتضوی با اشاره به نسبت تعداد خانم با آقایان برای حضور در همایش گفت: از آسیا و اقیانوسیه 58 خانم، 179 نفر آقا از اروپا 28نفر خانم، 132 نفر آقا، از آمریکا و کانادا 7 نفر خانم و37 نفر آقا و از افریقا یک نفر خانم در نخستین هم اندیشی حاضر خواهد بود.
رئیس دبیرخانه ی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دراموراساتیدودانشجویان خارج ازکشوربیشترین فراوانی دانشجویان را از کشورهای مالزی،آذربایجان،ترکیه،ارمنستان ،تاجیکستان ،استرالیا،قبرس ،هندوچین برشمردو افزود: از سایر کشورها ازجمله ژاپن ،هلند،فرانسه،سوئیس،سوئد،روسیه ،بلژیک ،آلمان و… دانشجویان ایرانی درهمایش حاضرخواهند بود.
وی درپاسخ به خبرنگارموج در خصوص هدف از برگزاری هم اندیشی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشوراظهار داشت: با توجه به تحولات سیاسی –اجتماعی اخیر درکشور ما و ارتباطات مناسب در حوزه بین الملل، هم اکنون علاقه مندی دانشجویان خارج ازکشور با سرزمین مادری شان بهتر از گذشته شده و ما بدنبال تسهیل ارتباط بین دانشجویان ایرانی خارج ازکشوربا داخل هستیم .
به گزارش موج ،نخستین هم اندیشی دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج ازکشور با شعار «دانش، فرهنگ، هویت» 15 دیماه سالجاری با حضور دانشجویان ایرانی از بیش از 20 کشور و با مشارکت نهادها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مرتبط در سالن همایش جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

4025 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید