آخرین خبرها
خانه / اخبار و اطلاعیه های نهاد / انجمن های اسلامی دانشجویان خارج از کشور احساس مسئولیت کنند
انجمن های اسلامی دانشجویان خارج از کشور احساس مسئولیت کنند

انجمن های اسلامی دانشجویان خارج از کشور احساس مسئولیت کنند

نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه از انجمن های اسلامی دانشجویان در خارج خواست که در قبال مسائل کشور احساس مسئولیت کرده و بی تفاوت نباشند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی نظام زاده روز یکشنبه در نخستین هم اندیشی دانشجویان ایرانی خارج از کشور اظهار داشت: اعضای انجمن های اسلامی دانشجویان خارج از کشور نباید احساس کنند هم اکنون که از جامعه فاصله گرفته و در خارج تحصیل می کنند دغدغه ای نسبت به جامعه خود ندارند.

وی عدالت خواهی را از ویژگی های قشر فرهیخته جامعه به ویژه دانشجویان و طلاب برشمرد و گفت: عدالت خواهی یکی از سرمایه های ملت ایران است که نقش موثری در مبارزات و نهضت های اسلامی کشور داشته و نباید نسبت به آن بی توجه باشیم.

نظام زاده با بیان اینکه کاستی هایی در زمینه عدالت اقتصادی، اجتماعی، علمی و فرهنگی وجود دارد که با توصیه های دین مبین اسلام همخوان نیست، تاکید کرد: معتقد نیستیم که آنچه در کشور ما جریان دارد عین اسلام است اما اعتقاد داریم به این سمت گام برمی داریم و البته مشکلات و نقص هایی هم در این مسیر وجود دارد.

وی تصریح کرد: بدنه کارگزاری جمهوری اسلامی باید با مغز فرماندهی جمهوری اسلامی به صورت هماهنگ عمل کند زیرا اگر بدنه از فرماندهی تبعیت نداشته باشد نمی توان انتظار یک جامعه سالم و صالح را داشت.

نماینده ولی فقیه در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه ادامه داد: قشر فرهیخته جامعه باید منادی عدالت و خواهان اجرای عدل باشد و اگر نظارت همگانی که همان امر به معروف و نهی از منکر است را از جامعه اسلامی بگیریم باید انتظار مرگ چنین جامعه ای را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: اگر فریادگران جامعه نباشند فساد تمام ابعاد جامعه را فرا می گیرد و بعدها قابل اصلاح نخواهد بود چرا که برای اصلاح، یک زمان و فرصت خاص لازم است.نخستین هم اندیشی یک روزه دانشجویان ایرانی خارج از کشور با حضور حدود 200 دانشجو از 30 کشور جهان به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد و امروز عصر به کار خود پایان می دهد.

1892 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید