آخرین خبرها
خانه / اخبار جنوب شرق آسیا / میانمار بار دیگر قتلگاه مسلمانان شد
میانمار بار دیگر قتلگاه مسلمانان شد

میانمار بار دیگر قتلگاه مسلمانان شد

اسلام‌ستیزی کشورهای غربی همچنان در سراسر جهان قربانی می‌گیرد چنانکه طبق گزارش مقام‌های یک نهاد کمک‌رسان در میانمار، ده‌ها شهروند مسلمان در این کشور به دست بودایی‌ها در روزهای گذشته کشته شده‌اند.دو مقام یک سازمان بین‌المللی کمک‌رسان که به منطقه راخین میانمار رفته‌اند گفته‌اند که شاهد بقایای یک کشتار بوده‌اند. بر‌اساس بعضی از گزارش‌های رسیده تعداد کشته‌شدگان به ٧٠ تن می‌رسد که تعداد زیادی از آن‌ها زن و کودک بوده‌اند.با این حال، دولت میانمار قتل‌عام مسلمانان توسط گروه‌های افراطی بودایی با همکاری نیروهای امنیتی را انکار می‌کند. گروه‌هایی از مسلمانان میانمار به دلیل تبعیض و خشونت اعمال شده از طرف اکثریت بودایی در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند که با فرار از میانمار به بنگلادش پناه ببرند. اما دولت بنگلادش می‌گوید که ظرفیت پذیرش پناهجویان بیشتری را ندارد.

سازمان عفو بین‌الملل پیشتر از این که مسلمانان در غرب میانمار همچنان تحت فشار حکومت قرار دارند ابراز نگرانی کرده بود.مسلمانان میانمار گفته‌اند که ماموران امنیتی در تخریب اموال مسلمانان و دزدیدن اموال آن‌ها شریک بوده‌اند و حتی اجازه داده‌اند که بودایی‌ها به مسلمانان تحت بازداشت حمله کنند.تنش‌‎ها در غرب میانمار از سوی اکثریت بودایی علیه اقلیت مسلمان سابقه‌ای طولانی دارد. ده‌ها هزار مسلمان در میانمار بی‌خانمان و آواره شده‌اند و تعداد زیادی از آنان هنوز در اردوگاه‌های آوارگان زندگی می‌کنند.خبرگزاری شینهوا نیز گزارش داد، میانمار و آمریکا متعهد شده‌اند که برای بهبود شرایط امنیتی مردم این کشور آسیایی با یکدیگر همکاری داشته باشند.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد که سازمان ملل از میانمار خواسته تا گزارش‌ها درباره کشته شدن ده‌ها زن، مرد و کودک در جریان حمله به مسلمانان روهینجا در استان راخین در غرب این کشور را مورد بررسی قرار دهد.ناوی پیلای، رییس حقوق بشر سازمان ملل نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: من از بابت کشته شدن تعداد زیادی از مردم بیگناه در میانمار متاسفم و از مقام‌های دولت این کشور می‌خواهم تمام توان خود را برای بررسی این کشتار به کار ببندد. سازمان ملل، درباره سطح فزاینده خشونت در میانمار ابراز نگرانی کرد و افزود، دست‌کم ۴۸ مسلمان در حمله اخیر جماعت بوداییان به روستای «دو چی یار تان» در غرب میانمار، کشته شده‌اند.

1930 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید