آخرین خبرها
خانه / اخبار جنوب شرق آسیا / تغییر تقویم آموزشی دانشگاه‌های فیلیپین تا 2015
تغییر تقویم آموزشی دانشگاه‌های فیلیپین تا 2015

تغییر تقویم آموزشی دانشگاه‌های فیلیپین تا 2015

چهار دانشگاه مطرح در فیلیپین قصد دارند تا سال 2015 میلادی زمان‌بندی سال تحصیلی خود را تغییر داده و آن را مطابق با تقویم آموزشی کشورهای همسایه خود در جنوب شرقی آسیا تنظیم کنند.

 به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «پاتریشیا لیکوآنان»، دبیر کل شورای آموزش عالی فیلیپین (CHED) در این رابطه اعلام کرد: چهار دانشگاه مطرح این کشور شامل «دیلیمان»، «آنتنئو مانیل»، «لا ساله» و «استو» ممکن است سال تحصیلی خود را که از ژوئن آغاز می‌شود و تا ماه مارس پایان می‌یابد، تغییر داده و به ماه اوت تا ماه مه منتقل کنند.

«جوئل نوئل استرادا»، مشاور حقوقی شورای نظارت اتحادیه آموزش خصوصی فیلیپین دلیل این تغییر زمانی را همسویی با سایر کشورهای منطقه جنوب شرق آسیا اعلام کرد.

به گفته وی این دانشگاه‌ها به راحتی می‌توانند به تبادل رشته و برنامه‌های تحقیقاتی با سایر دانشگاه‌های منطقه بپردازند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیز نیوز، با این حال لیکوآنان متذکر شد که این تغییر زمانی ممکن است بر آزمون‌های ورودی و سایر آزمون‌های دانشگاه‌های فیلیپین تاثیر بگذارد.

وی افزود: این چهار دانشگاه که اجازه تغییر برنامه آموزشی به آنها داده شده می‌توانند بدون تصویب شورای آموزش عالی (CHED) نسبت به این مسئله اقدام کنند اما باید این شورا را در جریان تصمیمات خود قرار دهند. سایر دانشگاه‌ها که این اجازه را ندارند نیز اگر قصد تغییر تقویم آموزشی خود را دارند باید حتما قبل از این کار از CHED‌ مجوز دریافت کنند.

3942 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید