آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / پلیس تایلند صدها مسلمان روهینگیا را از دست قاچاقچیان نجات داد
پلیس تایلند صدها مسلمان روهینگیا را از دست قاچاقچیان نجات داد

پلیس تایلند صدها مسلمان روهینگیا را از دست قاچاقچیان نجات داد

پلیس تایلند امروز دوشنبه اعلام کرد، نیروهای پلیس با حمله به اردوگاهی دور افتاده در نزدیکی مرزهای تایلند و مالزی که متعلق به قاچاقچیان انسان بوده 531 مرد، زن و کودک مسلمان روهینگیایی را از دست قاچاقچیان نجات داده اند.

بر اساس این گزارش این اردوگاه دور افتاده در نزدیکی شهر سادائو در جنوب تایلند واقع شده و مسیر مناسبی برای باندهای قاچاق انسان به شمار می رود. این نخستین یورش نیروهای پلیس تایلند به اردوگاه های قاچاق مسلمانان روهینگیا از 9 ژانویه 2013 میلادی به شمار می رود.

پلیس تایلند افزود، پس از انتشار گزارشی در 5 دسامبر 2013 از سوی رویترز در خصوص نگهداری مسلمانان روهینگیا در اردوگاهی مخفی در نزدیکی مرزهای مالزی پلیس این خبر را پیگیری کرده است. قاچاقچیان انسان خواستار دریافت باج از خانواده های این مسلمانان شده بودند تا آنها را آزاد کنند. برخی از مسلمانان روهینگیا در این اردوگاه کشته شده و یا مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

سخنگوی پلیس تایلند افزود، پس از دریافت اطلاعات لازم تحقیقات گسترده ای را برای پیدا کردن این اردوگاه ها آغاز کرده ایم. در جریان حمله به این اردوگاه 3 نفر که مظنون به همکاری با قاچاقچیان انسان بوده و تبعه تایلند هستند بازداشت شده اند. پلیس تایلند سال گذشته با اتخاذ سیاستی تصمیم گرفت تا مسلمانان روهینگیا را از این کشور اخراج کند. این مساله موجب شد تا مسلمانان روهینگیا بار دیگر به دام باندهای قاچاق انسان بیفتند.

مسلمانان روهینگیا در استان راخین میانمار زندگی می کنند ولی دولت میانمار حاضر به پذیرش حقوق شهروندی مسلمانان نیست. بوداییان افراطی با حمایت نیروهای امنیتی میانمار خشونت های شدیدی را بر ضد مسلمانان روهینگیا انجام داده و می دهند.ده ها هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از میانمار گریخته و به سوی مرزهای تایلند روانه شده اند.

1799 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید