آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / يکی از رهبران مخالفان دولت تايلند به ضرب گلوله کشته شد
يکی از رهبران مخالفان دولت تايلند به ضرب گلوله کشته شد

يکی از رهبران مخالفان دولت تايلند به ضرب گلوله کشته شد

در حالیکه تظاهرکنندگان تایلندی جلوی رای‌گیری برای انتخابات سراسری جنجال‌برانگیز در این کشور را گرفته‌اند، یکی از رهبران معترضان مخالف دولت روز یکشنبه به ضرب گلوله کشته شد و چندین تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش شفقنا (پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)، به نقل از واحد مرکزی خبر، اکانات پرومپان سخنگوی معترضان در گفتگو با این خبرگزاری اعلام کرد: «سوتین تاراتین هنگام سخنرانی از پشت یک وانت، از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت».

وی با اشاره به دستور دولت به پلیس برای کنترل اعتراضات، گفت: «دولت به رغم حکم وضع فوق‌العاده، امروز به هیچ وجه نتوانست ایمنی و امنیت هیچکس را تامین کند».

مرکز پزشکی اراوان در بانکوک بدون ارائه جزئیات بیشتر اعلام کرد یک نفر در تیراندازی در حومه این شهر کشته شد و نه نفر زخمی شدند.

صدها معترض پیشتر روز یکشنبه حوزه‌های رای‌گیری را در بانکوک محاصره کردند و باعث شدند بیشتر این مراکز بسته شود که این اقدام جلوی رای‌گیری زودهنگام برای انتخابات هفته آینده را گرفت و شک و تردیدها را در خصوص برگزاری این انتخابات، تشدید کرد.

دولت یینگلوک شیناواترا نخست وزیر تایلند در تلاش برای فرونشاندن ماه‌ها اعتراضات خیابانی، تاریخ انتخابات را دوم ماه فوریه اعلام کرده است.

معترضانی که تلاش می‌کنند دولت یینگلوک را سرنگون کنند، به شدت مخالف برگزاری انتخابات زودهنگام هستند.

سوتین، دهمین فردی بود که در جریان تقریبا سه ماه اعتراضات در تایلند کشته شد.

صدها تن دیگر نیز در این خشونت‌ها زخمی شده‌اند.

1586 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید