آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / وضعیت فوق العاده مانع تظاهرات مردم تایلند نشده است
وضعیت فوق العاده مانع تظاهرات مردم تایلند نشده است

وضعیت فوق العاده مانع تظاهرات مردم تایلند نشده است

خبرگزاری کیودو پنجشنبه از بانکوک گزارش داد که معترضان به رهبری ˈسوتپˈ همچنان به شرکت در تظاهرات و راهپیمایی علیه دولت خانم ˈیینگلوک شیناواتراˈ در مرکز پایتخت تایلند ادامه می دهند.

رهبر مخالفان در گفت و گو با یک تلویزیون محلی گفت که اعلام وضعیت اضطراری مانع به خیابان آمدن مردم برای ساقط کردن دولت ˈینگلوکˈ نشده است و او تصمیم قاطع دارد تا تحقق این امر کار را ادامه دهد.

ˈسوتپˈ گقت: امروز من می بینم که با وجود برقراری وضعیت فوق العاده مردم بیشتری مشتاق آمدن به خیابان و تظاهرات هستند که این امر نشان می دهد که مردم دیگر توان تحمل این دولت را ندارند.

بنابراین گزارش وضعیت فوق العاده که به مدت 60 روز ادامه خواهد داشت از چهارشنبه در بانکوک و استان های همجوار ˈنونتابوریˈ و دو منطقه در استان های ˈساموت پراکان و ˈپاتوم تانیˈ جنبه اجرایی به خود گرفته است.

این وضعیت به نیروهای امنیتی امکان می دهد که مظنونان را بدون وارد آوردن اتهام به مدت 30 روز بازداشت کنند. این نیروها همچنین می توانند مقررات محدودیت رفت و آمد را به اجرا در آورند و تجمع ها و گردهمایی ها و دیگر فعالیت هایی را که در امنیت تاثیرگذار باشند ممنوع کنند.

وضعیت اضطراری در پی انفجار اخیر بمبی اعلام شد که یک معترض را به کام مرگ فرستاد و باعث جاحت 68 تن دیگر شد.

از ماه نوامبر (آذر ماه) که مجلس عوام تایلند لایحه عفو عمومی ای را تصویب کرد که به نظر می آمد که به نفع برادر نخست وزیر کنونی تایلند است که متهم به فساد مالی و در خارج از کشور بسر می برد تاکنون 9 تن در تیراندازی ها و بمب گذاری ها کشته شده و 500 تن مجروح شده اند.

بعدها سنای این کشور رای مخالف به این لایحه داد.

از سوی دیگر ˈینگلوکˈ پس از دیدار با رهبران نظامی و برخی از اعضای کابینه پنجشنبه به خبرنگاران ضمن دفاع از فرمان وضعیت فوق العاده گفت که این امر برای تضمین نظم و امنیت پایتخت در قبل از انتخابات برنامه ریزی شده دوم فوریه (13 بهمن) است.

نخست وزیر تایلند اعلام کرد که بر این باور است که هیچ نخست وزیری در تایلند با وضعیتی که وی با آن روبرو بوده مواجه نبوده است و خود را ˈبسیار صبورˈ توصیف کرد.

همچنین دادگاه قانون اساسی تایلند جمعه برای بررسی تغییر تاریخ انتخابات که نخست وزیر خواهان انجام آن درتاریخ مقرر است تشکیل جلسه می دهد.

1931 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید