آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / نخست وزیر تایلند به بانکوک برگشت
نخست وزیر تایلند به بانکوک برگشت

نخست وزیر تایلند به بانکوک برگشت

نخست وزیر تایلند امروز (چهارشنبه) برای برگزاری مراسم سال نو مسیحی و نشان دادن اتحاد در کنار فرماندهان نظامی این کشور به بانکوک بازگشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایریان (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، معترضان که یینگلاک شیناواترا، نخست وزیر تایلند را بازیچه و دستاویز تاکسین شیناواترا، برادرش، می‌دانند متعهد شدند تا وزارتخانه‌های دولتی و سایت‌های اصلی در بانکوک را برای برهم زدن انتخابات زودهنگام دوم فوریه 2014 میلادی تصاحب کنند.

از اواخر نوامبر سال 2013 میلادی خشونت‌های گسترده در تایلند شدت گرفت و پرایوس چان-اوچا فرمانده ارشد ارتش تایلند پس از درگیری خارج از مرکز ثبت نام انتخابات وقوع کودتا را رد کرد.

در جریان این تظاهرات و درگیری‌های گسترده از پنج شنبه هفته گذشته تاکنون سه تن در تایلند کشته شده‌اند.

نخست وزیر تایلند که برای برگزاری انتخابات زودهنگام و به منظور خنثی کردن بحران‌های کنونی در کشور استعفا کرده و به عنوان نخست‌وزیر موقت فعالیت می‌کندف بیش از یک هفته را خارج از بانکوک سپری کرد اما برای برگزاری و شرکت در مراسم سال نو مسیحی به پایتخت بازگشت.

وی با فرمانده ارتش و سایر فرماندهان ارشد نظامی به منظور ادای احترام به ژنرال بازنشسته و رئیس شورای پادشاهی تایلند در پایتخت حضور یافت. پادشاه تایلند در پیام سال نو خود خواستار صلح و اتحاد در میان تایلندی‌ها شد.

کمیسیون انتخاباتی تایلند پیشنهاد کرده تا به عنوان یک میانجی میان حزب متعلق به نخست وزیر، دموکرات‌ها و معترضان عمل کند.

3952 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید