آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / مخالفان دولت تایلند تعدادی از ایستگاه‌های رأی گیری را قفل و زنجیر کردند
مخالفان دولت تایلند تعدادی از ایستگاه‌های رأی گیری را قفل و زنجیر کردند

مخالفان دولت تایلند تعدادی از ایستگاه‌های رأی گیری را قفل و زنجیر کردند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از فاکس نیوز، مخالفان دولت تایلند در تعدادی از ایستگاه‌های اخذ رای در بانکوک پایتخت این کشور تجمع کرده و با قفل و زنجیر کردن درب ایستگاه‌های اخذ رای در فرایند برگزاری انتخابات مقدماتی پارلمانی این کشور تداخل ایجاد کردند.

این تازه ترین اقدام معترضان تایلندی برای برکناری یینگلاک شیناواترا نخست وزیر این کشور از قدرت است که خواستار برگزاری انتخابات عمومی در دوم فوریه شده است.

حتی پس از هشدار شیناواترا در مورد اینکه اگر افراد بخواهند در برگزاری انتخابات زود هنگام اختلال ایجاد کنند با حبس یا جریمه نقدی و یا هر دو مواجه می‌شوند، روند برگزاری انتخابات مقدماتی امروز احتمالا مشخص می‌کند که آیا انتخابات دوم فوریه طبق برنامه پیش می‌رود یا نه.

در همین حال یکی از مقام‌های ارشد انتخاباتی در بانکوک گفت: حدود 20 پایگاه انتخاباتی از 50 پایگاه در بانکوک قادر به برگزاری انتخابات مقدماتی نیستند چرا که معترضان این پایگاه‌ها را محاصره کرده و آن‌ها را بسته‌اند.

این درحالیست که دولت تایلند برای مقابله با معترضان از چند روز پیش در بانکوک و تعدادی دیگر از استانهای این کشور وضعیت فوق العاده اعمال کرده است. این وضعیت شامل محدودیت در آمد و شد و جلوگیری از تجمعات بیش از 5 نفر است.

یینگلاک قرار است روز سه‌شنبه با مقام‌های کمیسیون انتخابات دیدار کرده و درباره این مساله که آیا انتخابات را به تعویق بیندازد یا خیر، مذاکره کنند. حزب مخالف “دموکرات” اعلام کرده که این انتخابات را تحریم می‌کند.

حدود 49 میلیون نفر از 66 میلیون جمعیت کل تایلند واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند.

 

1771 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید