آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / علیرغم ناآرامی‌ها و تحریم انتخابات توسط مخالفان دولت تایلند بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر تاکید کرد
علیرغم ناآرامی‌ها و تحریم انتخابات توسط مخالفان دولت تایلند بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر تاکید کرد

علیرغم ناآرامی‌ها و تحریم انتخابات توسط مخالفان دولت تایلند بر برگزاری انتخابات در موعد مقرر تاکید کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، دولت تایلند از برگزاری انتخابات پارلمانی در موعد مقرر علیرغم اعتراض مخالفان و تحریم انتخابات توسط آنها خبر داد.

انتخابات عمومی تایلند قرار است در تاریخ دوم فوریه برگزار شود.

این تصمیم در جلسه امروز نخست وزیر تایلند با اعضای کمیسیون انتخابات اتخاذ شد. این جسله درحالی برگزار شد که درگیری میان معترضان با نیروهای امنیتی در مقابل محل برگزاری جلسه منجر به زخمی شدن دو نفر شد.

یکی از رهبران مخالفان می‌گوید که تیراندازی توسط یک نفر غیر از نیروهای امنیتی انجام شد و باعث مجروح شدن خودش و یکی از معترضان شد.

دولت تایلند از هفته گذشته در بانکوک و بعضی دیگر از شهرهای کشور وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد. این وضعیت شامل محدودیت در رفت و آمد در بعضی مناطق و ممنوعیت تجمع بیش از 5 نفر در یک محل است.

یینگلاک شیناواترا پنجمین نخست وزیر تایلند از زمان برکناری تاکسین شیناواترا از سوی ارتش در سال 2006 است. تاکسین شیناواترا که برادر نخست وزیر کنونی تایلند است هم اکنون در یک تبعید خودخواسته به سر می‌برد اما مخالفان معتقدند که یینگلاک آلت دست برادرش است و باید از قدرت کنار برود.

دولت خواستار برگزاری انتخابات عمومی در دوم فوریه است اما معترضان خواهان به تاخیر افتادن انتخابات هستند.

1823 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید