آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / زیان 124 میلیون دلاری گردشگری تایلند از اعتراضات مردمی
زیان 124 میلیون دلاری گردشگری تایلند از اعتراضات مردمی

زیان 124 میلیون دلاری گردشگری تایلند از اعتراضات مردمی

رییس اداره گردشگری تایلند از زیان 124 میلیون دلار صنعت گردشگری این کشور از زمان آغاز اعتراضات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در همین زمان تعداد پروازهای بین‌المللی فرودگاه بانکوک نیز که بیشتر مسافران آنها گردشگر هستند، حدود 44 درصد کاهش یافته و همچنان این روند ادامه دارد.در این شرایط کارشناسان هشدار داده‌اند در صورت ادامه روند فعلی در روزهای آینده که همزمان با تعطیلات سال نو میلادی و فصل پرگردشگر تایلند است، ممکن است بحرانی بدتر از بحران سال 2010 برای صنعت گردشگری این کشور روی دهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در سال 2010 درگیری‌ها بین دولت و سرخ‌پوشان معترض در مناطق مرکزی بانکوک که هتل‌های لوکس و مراکز خرید مورد علاقه گردشگران در آن قرار دارند، بسیاری از گردشگران را از این کشور فراری داد.

 در سال 2008 نیز بحران سیاسی در تایلند که تعطیلی هشت‌روزه چند فرودگاه های این کشور و زیان چندمیلیارد دلاری به صنعت گردشگری تایلند را در پی داشت، بزرگ‌ترین بحران تاریخ صنعت گردشگری این کشور را رقم زد.

 در حال حاضر در حدود دو میلیون‌ نفر در صنعت گردشگری تایلند به طور مستقیم و غیرمستقیم به کار اشتغال دارند و درآمدهای حاصل از این صنعت شش درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده که ادامه روند فعلی می‌تواند بیکاری بخش قابل توجهی از آنها را در پی داشته باشد.

4558 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید