آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / دیوان عالی تایلند با تعویق انتخابات موافقت کرد
دیوان عالی تایلند با تعویق انتخابات موافقت کرد

دیوان عالی تایلند با تعویق انتخابات موافقت کرد

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- دیوان عالی تایلند اعلام کرد انتخابات دوم فوریه این کشور که معترضان ضد دولتی با برپایی آن مخالفند، به لحاظ قانونی می تواند به تعویق بیفتد.

به گزارش الجزیره، دیوان عالی در عین حال تصریح کرد اختیار به تعویق انداختن انتخابات، در دست نخست وزیر است.به گفته این نهاد قضایی، به تعویق انداختن انتخابات، از آنجا که از بروز یک فاجعه عمومی و خسارات ویرانگر آن جلوگیری می کند، به لحاظ قانونی موجه است.

یینگلاک شیناواترا نخست وزیر تایلند هنوز واکنشی به موضع دیوان عالی نشان نداده است.رئیس کمیسیون انتخاباتی تایلند که رای دیوان عالی در این خصوص را جویا شده بود، می گوید انتخابات باید به تعویق بیفتد زیر از زمان آغاز تظاهرات های خیابانی از اواخر سال گذشته میلادی، ناآرامی تمام کشور را تحت الشعاع قرار داده است.

دولت یینگلاک شیناواترا به رغم فشار معترضان، تاکید کرده که انتخابات باید در موعد مقرر برگزار شود.با این حال، معترضان نیز می گویند به تعویق افتادن انتخابات، به تنهایی نمی تواند باعث پایان یافتن اعتراضات خیابانی آنها شود.خواسته اصلی مخالفان، کناره گیری شیناواترا از دولت و به طور کلی خروج او از صحنه سیاست تایلند است.

1715 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید