آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / تهدید کشاورزان تایلندی به پیوستن به معترضان
تهدید کشاورزان تایلندی به پیوستن به معترضان

تهدید کشاورزان تایلندی به پیوستن به معترضان

شماری از برنجکاران در تایلند به دولت این کشور هشدار دادند که در صورت عدم دریافت پول محصولاتشان، به معترضانی خواهند پیوست که درصدد سرنگونی دولت هستند. این مسئله نگرانی را برای دولت تایلند ایجاد کرده است زیرا بیشترین حمایت از نخست‌وزیر این کشور مربوط به مناطق روستایی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، اعتراضات ضد دولتی تایلند در سومین ماه خود به تعطیل شدن بخش‌هایی از بانکوک و خشونت کشیده شده است. تا پیش از این محصولات کشاورزان تایلندی به صورت تضمینی بالای قیمت بازار از آن‌ها خریده می‌شد اما با افزایش تشکیلات مالی دولتی، برخی کشاورزان سه تا چهار ماه است که در انتظار دریافت هزینه از دولت هستند.

 در همین راستا پروم بونماچویی، رئیس گروه کشاورزان در یک استان مرکزی تایلند گفت: اگر هیچ راهی برای دریافت هزینه‌ی محصولات از دولت نباشد، هزاران کشاورز به اعتراضات ضد دولتی خواهند پیوست.وی گفت: اگر دولت هزینه‌ای پرداخت نکند، باید برنج را به کشاورزان پس دهد تا خود آنها حتی با قیمت پایین‌تر آن‌ها را به فروش برسانند. علاوه بر این شرکت بزرگ تویوتاموتور نیز اعلام کرد که ممکن است سرمایه‌گذاری 600 میلیون یورویی خود در تایلند را مورد تجدید نظر قرار داده و در صورت ادامه ناآرامی‌ها آن را لغو کند.

 پیروزی یینگلاک شیناواترا، نخست‌وزیر تایلند در انتخابات 2011، با رای مناطق روستانشین محقق شد و در شرایط حاضر که کشاورزان دولت او را تهدید می‌کنند، یینگلاک موقعیت خود در انتخابات دوم فوریه را در خطر می‌بیند.

1919 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید