آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / تلاش پلیس تایلند برای توافق با معترضین بی نتیجه ماند
تلاش پلیس تایلند برای توافق با معترضین بی نتیجه ماند

تلاش پلیس تایلند برای توافق با معترضین بی نتیجه ماند

شفقنا(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)- میانجیگری پلیس تایلند برای توافق با یکی از رهبران برجسته معترضین و بازگشایی ادارات دولتی و معابر بانگوک بی نتیجه ماند.

به گزارش رویترز، همزمان با سومین روز عملیات امنیتی برای خارج سازی معترضین از مراکز و ساختمان های دولتی، مذاکرات پلیس تایلند با لوانگ بودا ایسارا یکی از راهبان بودایی معترض دولت برای تخلیه یک مجتمع دولتی به نتیجه نرسید.بودا ایسارا گفت دولت سعی دارد از بهانه بازگشایی معابر و جاده ها به عنوان دستاویزی برای سرکوب معترضین استفاده کند.

در جریان مذاکرات نمایندگان پلیس تایلند با این راهب بودایی که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار و در تلویزیون پخش می شد، نارت نانتاچوت کمیسیونر پلیس منطقه ای تایلند تصریح کرد پلیس متوسل به زور نخواهد شد.وی گفت: “من از شما می خواهم این موضوع را درک کنید که هر روز هزاران نفر از مردم به خاطر عدم دسترسی به جاده ها و گذرگاههای عمومی بانگوک، متحمل خسارت و ضرر می شوند.”

پلیس تایلند از روز جمعه عملیات گسترده ای را برای بازگشایی معابر و خیابانها و ساختمان های دولتی بانگوک آغاز کرده است. چارلم یوبامرونگ وزیر کار تایلند که فرماندهی این عملیات را بر عهده دارد، گفت دولت به آهستگی این عملیات را پیش خواهد برد. وی برآورد کرد خارج سازی معترضین از ساختمانها و معابر تحت اشغال تا چند هفته طول بکشد.

2405 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید