آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / تایلند صاحب دادگاه ویژه گردشگران شد
تایلند صاحب دادگاه ویژه گردشگران شد

تایلند صاحب دادگاه ویژه گردشگران شد

نخستین شعبه دادگاه ویژه گردشگران در پایتخت تایلند گشایش یافت.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در شرایطی که با فرونشستن اعتراضات دولتی در تایلند، روند کاهش گردشگران این کشور متوقف شده، روز جمعه نخستین شعبه دادگاه ویژه گردشگران در شهر زیبای بانکوک، پایتخت تایلند گشایش یافت.

 به گزارش خبرگزاری فرانسه، با افزایش چشمگیر تعداد گردشگران تایلند در سال‌های اخیر که افزایش جرائم گردشگران و شکایات از آنها را نیز در پی داشته، دولت این کشور اقدام به راه‌اندازی دادگاه ویژه گردشگری کرده که یکی از اهداف راه‌اندازی آن رسیدگی سریع به شکایات از گردشگران و همچنین امکان محاکمه آنها در خارج از این کشور پس از خروج از تایلند است.

 طبق اعلام وزارت گردشگری و ورزش تایلند، در این دادگاه‌ها که به طیف وسیعی از جرائم رسیدگی خواهد شد، همچنین به شکایات گردشگران از اتباع تایلندی که در سال‌های اخیر رشد چشمگیر داشته، بصورت شبانه‌روزی رسیدگی خواهد شد تا در وقت گردشگران صرفه‌جویی شود. دولت تایلند همچنین قصد دارد در آینده نزدیک اقدام به راه‌انداری چند شعبه دیگر از دادگاه گردشگری در شهرهای پر گردشگر «پاتایا» و «پوکت» کند.

 تایلند در سال 2013 میزبان بیش از 26 میلیون گردشگر بود و تا قبل از بحران سیاسی اخیر نیز پیش‌بینی می‌شد در سال 2014 میزبان 28 میلیون گردشگر باشد. در حال حاضر در حدود 2 میلیون‌ نفر در صنعت گردشگری تایلند به طور مستقیم و غیرمستقیم به کار اشتغال دارند و درآمدهای حاصل از این صنعت شش درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داده است.

2043 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید