آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / انتخابات تایلند آغاز شد، تظاهرات مخالفان ادامه دارد
انتخابات تایلند آغاز شد، تظاهرات مخالفان ادامه دارد

انتخابات تایلند آغاز شد، تظاهرات مخالفان ادامه دارد

انتخابات سراسری تایلند از صبح امروز یکشنبه و به رغم تظاهرات گسترده مخالفان آغاز شد.به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، اکثر حوزه های رای گیری در سراسر کشور باز است و روند رای گیری نسبتا آرام و به دور از خشونت ادامه دارد اما احتمال بروز خشونت، به ویژه پس از درگیری های خشونت بار روز گذشته، بسیار بالاست.

در بانگوک اما اوضاع متفاوت گزارش شده است. 488 حوزه رای گیری از مجموع 6600 حوزه پایتخت، به دست مخالفان دولت بسته شده و در موارد متعددی بین مخالفان و رای دهندگان، درگیری به وجود آمده است.در بعضی موارد، معترضان دولت اقدام به برپایی موانع در مقابل حوزه های رای گیری کرده و از ورود رای دهندگان به حوزه جلوگیری به عمل آورده اند. کمیسیون انتخاباتی تایلند امروز گفت صدها حوزه رای گیری در جنوب کشور نیز با مشکلات مشابهی مواجه شده اند.

نتیجه انتخابات امروز، هر چه که باشد، نمی تواند پایان دهنده بحران سیاسی تایلند قلمداد شود. معترضان و مخالفان دولت، در تعدادی از مناطق از ثبت نام کاندیداهای انتخابات پارلمانی امروز ممانعت به عمل آورده اند. بنابراین اصولا پارلمان نمی تواند بدون حد نصاب کرسی های نمایندگی، تشکیل شود. این به معنای آن است که نخست وزیر شیناواترا نیز نمی تواند بدون پارلمان، دولت جدید خود را تشکیل دهد یا حتی بودجه دولت را تصویب کند. بنابراین تایلند کماکان در بحران سیاسی باقی خواهد ماند.

منبع: آسوشیتدپرس

2184 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید