آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / استاد دانشگاه تایلند: ایران پرچمدار مبارزه با افراط گری است
استاد دانشگاه تایلند: ایران پرچمدار مبارزه با افراط گری است

استاد دانشگاه تایلند: ایران پرچمدار مبارزه با افراط گری است

ˈچاران معلولیمˈ روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا تاکیدکرد: پیشنهاد جهان عاری از خشونت توسط حسن روحانی رییس جمهوری ایران که در واقع نشان دهنده صلح دوستی و میانه روی ایرانیان است، حامل پیامی است که جهان در حال حاضر نیازمند آن است.
رییس جمهوری ایران شهریور ماه امسال در سخنرانی خود در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در پیشنهادی خواستار جهان عاری از خشونت شد و این پیشنهاد روز پنجشنبه با رای مثبت 190 کشور عضو این سازمان به قطعنامه مقابله با افراط گرایی و خشونت تبدیل شد.
این استاد دانشگاه تایلند در ادامه گفت: زدودن خشونت و افراط گری های ناشی از قدرت طلبی و جهل که جهان امروز دچار بحران آن شده است نیازمند راهکاری خردمندانه است تا در مسیر درست قرار گیرد.
وی گفت: پیشنهاد روحانی به عنوان رییس جمهوری ایران نشان دهنده مخالفت این کشور با افراط گری و خشونت بوده است.
چاران معلولیم افزود: موافقت اعضای سازمان ملل با این پشنهاد تاکیدی بر ضرورت اتخاذ تصمیم جدی برای مبارزه با خشونت است و ایران می تواند در این فرایند نقش مهمی بر عهده داشته باشد.
وی در ادامه گفت: البته مخالفت اسرائیل با این قطعنامه که همه با فعالیت های افراطی این رژیم آگاهند، دور از انتظار نیست.
چاران معلولیم افزود: فعالیت های افراطی و خشونت های اسرائیل باعث شده که ایران همواره مخالفت آشکار خود را با این رژیم اعلام کند و از حامیان اصلی مردم مظلوم فلسطین باشد.
استاد روابط بین الملل دانشگاه ˈتاماستˈ گفت: پیشنهاد مبارزه با افراطی گری از سوی ایران بدنبال فشار کشورهای غربی که ایران را متهم به ساخت بمب هسته ای می کردند می تواند گواه این مدعا باشد که ایران هرگز به دنبال سلاح هسته نبوده است.
وی افزود: آشکار است که اتکای جمهوری اسلامی ایران به مردم این کشور است.
این اندیشمند تایلندی در پایان اظهارامیدواری کرد که پیشنهاد ایران بتواند زمینه مبارزه جدی با خشونت طلبی و ریشه کن کردن افراط گرایی در جهان باشد و جهان عاری از خشونت را به مردم جهان هدیه کند.

3504 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید