آخرین خبرها
خانه / اخبار تایلند / احتمال ‌لغو روادید بین ‌ایران‌ و تایلند
احتمال ‌لغو روادید بین ‌ایران‌ و تایلند

احتمال ‌لغو روادید بین ‌ایران‌ و تایلند

سفیر تایلند در ایران با بیان اینکه هم‌اکنون هیچ مشکلی برای اخذ ویزای گردشگری میان دو کشور وجود ندارد، گفت: احتمال اجرای قانون لغو روادید میان ایران و تایلند وجود دارد.

به گزارش فارس، مانرا چاونگ ادینسون دت سوکساوات در حاشیه مراسم آشنایی بخش خصوصی گردشگری ایران با بخش گردشگری تایلند در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که وضعیت گردشگری ایران را چطور ارزیابی می‌کنید، اظهار کرد: ایران و به ویژه اصفهان شهری شناخته شده در صنعت گردشگری جهان است و با توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی همچون معماری و بناهای تاریخی و جاذبه‌های طبیعی که در اصفهان وجود دارد می‌توان به رشد این شهر در جذب توریسم خارجی امیدوار بود.

وی با بیان اینکه اتباع تایلندی از سفر به اصفهان استقبال می‌کنند، یادآور کرد: این شهر یکی از مقاصد گردشگرانی است که به ایران سفر می‌کنند. سفیر تایلند در ایران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه تا چه اندازه برای توسعه روابط گردشگری میان ایران و تایلند تلاش می‌کنید، گفت: این توسعه نه تنها آرزوی من بلکه خواسته نهادهای دولتی گردشگری تایلند و به ویژه بخش خصوصی این کشور است.

وی در ارتباط با تمایلش برای راه‌اندازی خط هوایی مستقیم اصفهان ـ بانکوک بیان کرد: ما از این موضوع حمایت می‌کنیم و با توجه به اینکه من به تازگی به عنوان سفیر تایلند در ایران انتخاب شده‌ام برنامه‌های موثری را برای توسعه گردشگری بین دو کشور در ذهن دارم که در راستای اجرای آن تلاش می‌کنم.

ادینسون دت سوکساوات در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه بسیاری از تایلندی‌ها به دلیل ایران‌هراسی که شبکه‌های غربی در دنیا به وجود آورده‌اند از سفر به ایران ترس دارند در این زمینه سفارت تایلند چه اقدامی را انجام داده است، تصریح کرد: نشان دادن چهره مثبت از ایران به سفارت این کشور و بخش خصوصی آن باز می‌گردد و حضور آژانس‌های ایرانی در تایلند زمینه موثری است که در راستای افزایش تمایل تایلندی‌ها برای سفر به ایران تلاش شود.

وی در جواب این سوال که در زمینه صدور روادید برای تایلندی‌ها به منظور سفر به ایران چه کارهایی صورت گرفته است، اظهار کرد: اکنون هیچ مشکلی برای اخذ ویزای گردشگری میان دو کشور وجود ندارد و به تایلندی‌ها ویزای فرودگاهی داده می‌شود و از سویی دیگر سفارت تایلند در تلاش است روادید ایرانی‌ها برای سفارت به این کشور را همچون ۷۰ کشور دیگری که این کار را انجام داده حذف کند.

1600 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید