آخرین خبرها
خانه / اخبار ایران / معاونت علمی و فناوری به دانشجویان مستعد و برتر بورسیه می دهد
معاونت علمی و فناوری به دانشجویان مستعد و برتر بورسیه می دهد

معاونت علمی و فناوری به دانشجویان مستعد و برتر بورسیه می دهد

معاون علمی وفناوری ریاست جمهوری از آمادگی این نهاد برای اعطای بورسیه به دانشجویان دارای استعداد های برتر خبر داد و گفت: این بورسیه ها در زمینه های علوم شناختی، سلول های بنیادی و نفت وگاز خواهد بود.به گزارش معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری این موضوع را در دیدار امروز خود با پروفسور غلامعلی منصوری استاد دانشگاه ایلینویز امریکا که از بنیان گذاران فناوری نانو در ایران است مطرح کرد .

معاون علمی وفناوری رییس جمهوری گفت: در این زمینه لازم است ابتدا دانشجویان برتر شاغل به تحصیل در خارج از کشور را رصد کنیم و برای آنها امکاناتی در نظر بگیریم که دانشجو پس از تکمیل تحصیلاتش علاقمند و مشتاق به بازگشت به کشور باشد.

رییس بنیاد ملی نخبگان به وضعیت خدمت سربازی نخبگان خارج از کشور اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 6 هزار نفر از طرح معافیت سربازی در بنیاد ملی نخبگان استفاده کرده اند و بر اساس قوانین مصوب موجود موضوع خدمت سربازی برای نخبگان علاقمند به بازگشت به وطن قابل حل است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اشاره به سخنرانی دکتر فرجی دانا، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از برگزیدگان هجدهمین المپیاد علمی کشور در رابطه با بازگرداندن نخبگان به کشور تاکید کرد: بر همین اساس برای بازگرداندن نخبگان به داخل کشور، باید شرایطی مثل پرداخت دستمزدهایی مناسب نسبت به کشورهای میزبان را فراهم کنیم تا برای نخبگان جذابیت های لازم برای بازگشت و ماندگاری در وطن ایجاد شود.

***پیشرفت های قابل ملاحظه ایران در فناوری نانو

همچنین در این دیدار پروفسور منصوری با تاکید بر اینکه ایران در عرصه فناوری نانو پیشرفتهای قابل ملاحظه ای داشته است گفت: در حال حاضر ایران و امریکا که هر دو از کشورهای پیشرو در زمینه فناوری های نانو هستند، می توانند همکاری های مثمر ثمری داشته باشند.

استاد ایرانی دانشگاه ایلینویز امریکا به فضای میان گروه های تحقیقاتی در هر دو کشور اشاره کرد و اظهار داشت: بی شک در امریکا نیز از فعالیت در مباحث فناوری های نانو به ویژه در مسایل مربوط به علوم پزشکی استقبال می شود و امکان ایجاد زمینه همکاری بین گروه های تحقیقاتی بسیار است.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رییس بنیاد ملی نخبگان با اهدا لوح تقدیری از خدمات پروفسور غلامعلی منصوری تقدیر کرد.

3426 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید