آخرین خبرها
خانه / اخبار انجمن ،نهادهای ایرانی در تایلند / پیام نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه به مناسبت چهارمین همایش
پیام نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه به مناسبت چهارمین همایش

پیام نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه به مناسبت چهارمین همایش

نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه به مناسبت چهارمین همایش علمی دانش آموختگان ایرانی در ترکیه پیامی را به شرح زیر صادر کرد.

خدای بزرگ را سپاس می گوییم که توفیق برگزاری چهارمین همایش علمی دانش آموختگان ایرانی در ترکیه را به دانشجویان عزیز و جوانان برومند این مرز و بوم عنایت فرمود و بار دیگر فضای همدلی و هم اندیشی در عرصه دانش و فناوری برای این عزیزان فراهم شد، این فرصت طلایی زمینه را برای تبادل تجربیات و تقویت گفتمان علمی بین دانشجویان باز می کند و هر یک از عزیزان با ارائه مقالات ارزشمند خود پای به عرصه رقابت های مقدس علمی می گذارند و توانایی حاصل از دانایی خویش را در معرض نگاه و داوری استادان و فرهیختگان قرار می دهند. رسیدن به اهداف بلند استقلال و کسب غنای علمی و فناوری در گرو تلاش روز افزون دانشجویان و تکیه بر توانایی های علمی و آثار فاخر فرهنگی نسل های گذشته و فرهیختگان معاصر است. دانشجویان ایرانی در کشورهای مختلف جهان و ایران اسلامی در راستای اعتلای دانش و فرهنگ جامعه و معرفی چهره ای زیبا از ایران اسلامی همانگونه که هست، تمام توان روحی و جسمی خویش را بسیج کرده اند و با بهره گیری از لحظه لحظه عمر پر برکتشان در راه کسب دانش ، تجربه ، تولید علم و توسعه فناوری می کوشند و تا کنون بهره های زیادی به عرصه دانش و فرهنگ جامعه رسانیده اند. دانشجویان عزیز ایرانی شاغل به تحصیل در کشور دوست و همسایه ترکیه نیز با سخت کوشی و تلاش گام های بلندی را به سوی قله های دانایی و مراتب توانایی برداشته اند و تا کنون افتخارات بزرگی برای میهن اسلامی به ارمغان آورده اند. آنان دل در گرو ایران اسلامی و تکیه بر سرمایه های مادی و معنوی کشور خود دارند و در پی عزت کشور و اعتلای هر چه بیشتر ایران اسلامی هستند. در بهمن ماه سال جاری دو تن از دانشجویان ایران شهر استانبول و ازمیر ترکیه در مراسمی در دفتر مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی مدظله العالی مدال های طلایی خود را که از کشور های آلمان و کره جنوبی و امریکا  کسب کرده بودند در فضایی آکنده از عشق و معنویت تقدیم مقام معظم رهبری کردند و مورد تشویق و مشمول ادعیه ذاکیه معظم له قرار گرفتند که این امر نشانگر علاقمندی آنان به کشور و همراهی با نظام مقدس جمهوری اسلامی است. برگزاری همایش هایی از این دست توسط انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان ایرانی در ترکیه دعوتی عام از دانشجویان عزیز است که بتوانند توانایی های علمی خود را در معرض دید همگان قرار دهند و دیگران را در کسب دانش و معرفت تشویق نمایند.

اینجانب از کلیه دوستانی که در برگزاری این همایش ایفای نقش کرده اند به خصوص از اعضای شورای مرکزی انجمن علمی و فرهنگی و بالاخص از دبیر محترم انجمن و مسئول کمیته علمی  و اجرایی همایش تشکر و سپاسگزاری را دارم و برای همه دانشجویان آرزوی توفیق و سرافرازی می کنم.

محمدعلی نظام زاده
نماینده مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه

1982 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید