آخرین خبرها
خانه / اخبار انجمن ،نهادهای ایرانی در تایلند / جلسه افطاری دانشجویی “دانشجویان ایرانی در دانشگاههای تایلند ” برگزار شد
جلسه افطاری دانشجویی “دانشجویان ایرانی در دانشگاههای تایلند ” برگزار شد

جلسه افطاری دانشجویی “دانشجویان ایرانی در دانشگاههای تایلند ” برگزار شد

به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج از کشور جلسه افطاری دانشجویی دانشجویان ایرانی درتایلند روز پنج شنبه 2/5/1393 در هتل بانکوک بانکوک اینترپلاس با حضور تعداد کثیری از دانشجویان تشکیل گردید .
در این جلسه جناب آقای کمالیان سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در تایلند ،حجه الاسلام شریعت نماینده نهاد مقام معظم رهبری در امور دانشجویان خارج از کشور ، آقای رحیمی سرکنسول سفارت جمهوری اسلامی ایران در بانکوک و آقای سید مبارک حسینی مسئول انجمن محبین ولایت فقیه در تایلند حضور داشتند.
a
جلسه ابتدا با صرف افطار با حضور سفیر و حجه الاسلام شریعت در فضایی بسیار گرم و دوستانه شروع شد و در حین افطار دانشجویان به صحبت و گفتگو با سفیر و حجه الاسلام شریعت پرداختند که فضای جلسه را بسیار صمیمی و گرم نمود .

b
پس از صرف افطاری ابتدا آیاتی از کلام الله مجید توسط یکی از دانشجویان تلاوت گردید و سپس جناب آقای کمالیان سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در تایلند به ایراد سخن در خصوص تشریح اوضاع سیاسی ایران و جهان پرداخت و افزود امروز در عرصه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران با هدایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) ابتکار عمل را بدست دارد و این برای دشمنان ما قابل تحمل نیست .وی در ادامه افزود دانشجویان ایرانی خارج از کشور یک فرصت برای نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب میشوند که با کسب علم و دانش به مردم کشورخود خدمت مینمایند .
c
در ادامه حجه الاسلام شریعت طی سخنانی فضائل ماه مبارک رمضان را بر شمرد و افزود ماه رمضان ماه تمرین تقوا و تقویت توان معنوی برای مبارزه با شیطان است وی افزود خداوندمتعال قران مجید را بعنوان نور یاد میکند که ما باید در پرتو آن عیوب و نواقص خود را اصلاح کنیم . وی در ادامه ضمن ابلاغ سلام حجه الاسلام والمسلمین نظام زاده به دانشجویان یادآور عنایت ویژه مقام معظم رهبری به دانشجویان خارج از کشور شد و اظهار داشت شما ذخایر علمی کشور هستید که باید آن را در جهت پیشرفت کشورتان بکار ببرید .
در ادامه مراسم آقای سید مبارک حسینی تایلندی رییس انجمن محبین ولایت فقیه تایلند به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت ما در این کشور قبل از انقلاب سنی مذهب بودیم اما امام (ره) با قیام انقلابی اش ما را به مذهب تشیع گرایش داد وی افزود ما امروز مدیون جمهوری اسلامی ایران هستیم ودر حقیقت انقلاب اسلامی به شیعیان بانکوک هویت داده است . وی افزود ما در این کشور با حضور بیش از هزار عضو از جوانان فعالیت های اسلامی و مذهبی انجام میدهیم .
d
درپایان مراسم حجه الاسلام شریعت جوایز برندگان مسابقه رمضان را اهدا نموده و به تمامی حضار نیز هدیه ای به رسم یادبود اهدا گردید .درپایان از حضار با صرف شام پذیرایی بعمل آمد. این مراسم درساعت 22 با دعای دسته جمعی به پایان رسید .

2372 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید