آخرین خبرها
خانه / اخبار امور دانشجویی / برگزاری جلسه دانشجویان ایرانی در دانشگاه های تایلند با حضور حجت الاسلام شریعت
برگزاری جلسه دانشجویان ایرانی در دانشگاه های تایلند با حضور حجت الاسلام شریعت

برگزاری جلسه دانشجویان ایرانی در دانشگاه های تایلند با حضور حجت الاسلام شریعت

جلسه دانشجویان ایرانی در دانشگاه های تایلند با حضور حجه الاسلام شریعت روز شنبه 19 نوامبر 2013 در محل سالن اجتماعات هتل بانکوک اینترپالاس شهر بانکوک برگزار گردید . در این جلسه که حجه الاسلام شریعت نماینده نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری را در امور دانشجویان خارج از کشور حضور داشت طی سخنانی ابتدا ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان

و عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت امام حسین (ع) به تحلیل قیام عاشورا پرداخت و اظهار داشت واقعه کربلا دارای دو مرحله بود مرحله اول را امام حسین (ع) و یاران با وفایش با فداکاری به پایان رسانیدند اما مرحله دوم که پیام رسانی این قیام بود از روز یازدهم محرم توسط زینب کبری (س) آغاز گردید که ایشان با افشای توطئه دستگاه بنی امیه به تبیین اهداف سید الشهدا از قیام عاشورا پرداختند .

حجه الاسلام شریعت در ادامه سخنان خود اظهار داشتند : اگر در طول تاریخ و امروز مردم تحت تاثیر قیام ابی عبدالله هستند نتیجه حرکت صحیح حضرت زینب کبری (س) در پیام رسانی قیام عاشورا است .
وی در ادامه سخنان خود ضمن انتقاد از عملکرد مسئولین قبلی انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در دانشگاههای تایلند اظهار داشت انجمن های اسلامی دانشجویان در حقیقت تشکل دانشجویی است که توسط خود دانشجویان اداره میشود لکن مقام معظم رهبری به جهت اهمیت بخشیدن به آن با انتصاب نمایندگانی این تشکل ها را تقویت می نمایند .
وی در پایان اظهارات داشت با عنایت به پایان یافتن دوره مسئولیت ، مسئولیت انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در دانشگاههای تایلند فعلا با راه اندازی وب سایت در فضای مجازی جهت ارتباط و تبادل نظر با دانشجویان اقدام میشود تا بستر مناسب برای انتخابات جدید انجمن اسلامی در سه ماه آینده فراهم گردد .
وی افزود شایسته است شما دانشجویان با شناسایی نیروهای متعهد و فعال زمینه انتخاب آنان را برای انجمن اسلامی فراهم نمائید . این جلسه با اهدای هدایایی به حضار و صرف شام در ساعت 21 به پایان رسید .

ضمنا بدنبال اتمام مدت فعالیت مسئولین انجمن اسلامی ،  تا زمان برگزاری انتخابات جدید دانشجویان توسط  این وب سایت که با هماهنگی نهاد نمایندگی رهبری در امور دانشجویان خارج از کشور راه اندازی شده است میتوانند مستقیما مشکلات وخواسته های خود را با نهاد  در میان بگذارند‬‎. افزودنی این وب سایت تنها صفحه و وب سایت رسمی انجمن اسلامی بوده و انجمن اسلامی هیچ صفحه و وب سایت دیگری  ندارد .

 

 

4056 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید