آخرین خبرها
خانه / اخبار امور دانشجویی / فرآیند رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان انتقال از دانشگاه‌های خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل اعلام شد
فرآیند رسیدگی به درخواست‌های  متقاضیان انتقال از دانشگاه‌های خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل اعلام شد

فرآیند رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان انتقال از دانشگاه‌های خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل اعلام شد

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به اطلاع کلیه متقاضیان انتقال از دانشگاه‌های خارج از کشور به دانشگاه‌های داخل می‌رساند که فرآیند رسیدگی به درخواست‌ها بشرح ذیل می‌باشد:

درخواست‌هایی که دربازه زمانی بهمن ماه لغایت پایان خردادماه هر سال ثبت گردد در صورت تکمیل بودن مدارک، برای نیمسال اول سال تحصیلی قابل رسیدگی بوده و درخواست‌های ثبت شده پس از تاریخ فوق صرفا برای نیمسال دوم سال تحصیلی قابل بررسی خواهد بود.

درخواست‌های ثبت شده( مشروط به عدم نقص پرونده و پرداخت هزینه) توسط سامانه جهت بررسی و اعلام نظر به دانشگاه‌های مورد نظر متقاضی ارسال می‌گردد. در صورت موافقت نهایی دانشگاه با انتقال متقاضی ،ضروررتی به نامه نگاری با سازمان اموردانشجویان وجود ندارد. دقت در انتخاب رشته محل در دانشگاه مورد نظر متقاضی و اطمینان از وجود مقطع تحصیلی مورد نظر (کاردانی یا ….) ، مورد تاکید می‌باشد. اطلاعات مربوط به رشته محل‌ها در سایت سازمان سنجش به آدرس (http://sanjesh.org)  ثبت گردیده است.

توجه به نکات ذیل مورد تاکید می‌باشد.

1- متقاضیان قبل از اقدام به ثبت نام الزاما باید نسبت به تایید صحت و صدور مدراک خود توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل اقدام نموده باشند.

2- مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی در داخل کشور ترجمه شود.

3- مدارک تحصیلی مربوط به دوره‌های  متوسطه و پیش دانشگاهی که در خارج از ایران اخذ شده باید به تایید وزارت آموزش و پرورش رسیده باشد.

4- مدارک تحصیلی دانشگاهی مقاطع قبلی (اخذ شده از خارج کشور) باید ابتدا توسط اداره کل دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان ارزشیابی، معادل سازی و پس از تایید، درخواست انتقال در مقطع بالاتر ارائه شود.

5- متقاضیان انتقال میتوانند جهت اطلاع از پاسخ دانشگاه‌ها در سامانه از طریق بخش پیگیری درخواست از آخرین وضعیت درخواست خود، آگاهی حاصل و در صورت  اعلام موافقت دانشگاه با همراه داشتن ترجمه واصل مدارک به دانشگاه پذیرش کننده مراجعه نمایند.

6- تاکید می‌شود که متقاضیان هنگام ثبت تقاضا و اطلاعات و ارائه مدارک، نهایت دقت را معمول فرمایند. بدیهی است مسئولیت عواقب هر گونه اشتباه و یا ارائه اطلاعات نادرست بعهده متقاضی خواهد بود.

جدول زمان‌بندی و  فرآیند انتقال از خارج به داخل برای نیمسال اول سال تحصیلی

 

زمان

بهمن ماه لغایت پایان خردادماه

تیرماه

شهریورماه

فرآیند انتقال

ثبت نام توسط متقاضی وبررسی

بوسیله دانشگاه برای نیمسال اول

پاسخ دانشگاه

پاسخ دبیرخانه

شورا درصورت لزوم

 جدول زمان‌بندی  و فرآیند انتقال از خارج به داخل برای نیمسال دوم سال تحصیلی

زمان

مهرماه لغایت پایان آذرماه

آبان ماه  و آذرماه

دی ماه وبهمن ماه

فرآیند انتقال

ثبت نام توسط متقاضی وبررسی بوسیله دانشگاه برای نیمسال دوم

پاسخ دانشگاه

پاسخ دبیرخانه

شورا درصورت لزوم

3670 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید