آخرین خبرها
خانه / اخبار امور دانشجویی / شرایط و نحوه انتقال به داخل دانشجویان ایرانی اعلام شد
شرایط و نحوه انتقال به داخل دانشجویان ایرانی اعلام شد

شرایط و نحوه انتقال به داخل دانشجویان ایرانی اعلام شد

از سوی سازمان امور دانشجویان، نحوه و فرآیند رسیدگی به درخواست‌های انتقال به داخل دانشجویان ایرانی دانشگاه‌های خارج از کشور اعلام شد.

 به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، سازمان امور دانشجویان وزارت علوم درباره زمانبندی این فرایند، اعلام کرد: درخواست‌هایی که در بازه زمانی بهمن ماه تا پایان خردادماه هر سال ثبت شود در صورت تکمیل بودن مدارک، برای نیمسال اول سال تحصیلی قابل رسیدگی بوده و درخواست‌های ثبت شده پس از تاریخ فوق صرفا برای نیمسال دوم سال تحصیلی قابل بررسی خواهد بود.

براین اساس درخواست‌های ثبت شده( مشروط به عدم نقص پرونده) توسط سامانه برای بررسی و اعلام نظر به دانشگاه‌های مورد نظر متقاضی ارسال می‌شود و در صورت موافقت نهایی دانشگاه با انتقال متقاضی، ضرورتی به نامه نگاری با سازمان امور دانشجویان وجود ندارد.

همچنین سازمان امور دانشجویان بر دقت در انتخاب رشته محل در دانشگاه مورد نظر متقاضی و اطمینان از وجود مقطع تحصیلی مورد نظر تاکید کرد.

سازمان اموردانشجویان اعلام کرد: داوطلبان همچنین توجه داشته باشند، قبل از اقدام به ثبت‌نام الزاما باید نسبت به تایید صحت و صدور مدارک خود توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل تحصیل اقدام کرده و مدارک‌شان توسط دارالترجمه رسمی در داخل کشور ترجمه شده باشد و در عین حال مدارک تحصیلی دوره‌های متوسطه و پیش دانشگاهی که در خارج از ایران اخذ شده نیز باید به تایید وزارت آموزش و پرورش رسیده باشد.

براساس اعلام سازمان امور دانشجویان، مدارک تحصیلی دانشگاهی مقاطع قبلی (اخذ شده از خارج کشور) باید ابتدا توسط اداره کل دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان ارزشیابی، معادل سازی و پس از تایید، درخواست انتقال در مقطع بالاتر ارائه شود.

گفتنی است متقاضیان انتقال می‌توانند جهت اطلاع از پاسخ دانشگاه‌ها در سامانه از طریق بخش پیگیری درخواست از آخرین وضعیت درخواست خود، آگاهی حاصل و در صورت اعلام موافقت دانشگاه با همراه داشتن ترجمه واصل مدارک به دانشگاه پذیرش کننده مراجعه کنند.

4024 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید