آخرین خبرها
خانه / اخبار ایران / ایران و تایلند 6 سند همکاری امضا کردند
ایران و تایلند 6 سند همکاری امضا کردند

ایران و تایلند 6 سند همکاری امضا کردند

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسناد همکاری تهران – بانکوک در بخش های بازرگانی، نانوتکنولوژی، دارویی و بیوتکنولوژی، علمی و استاندارد روز سه شنبه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و با حضور محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهوری و سومکید جاتوسی پی تاک معاون نخست وزیر تایلند امضا شد.
موافقت نامه بازرگانی بین ایران و تایلند اولین سندی است که به امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و وزیر بازرگانی تایلند رسید.
سند موافقت نامه نهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و تایلند نیز توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور خارجه تایلند امضا شد.
یادداشت تفاهم همکاری های علمی در زمینه نانوتکنولوژی را رییس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ایران و مدیر اجرایی مرکز ملی نانوتکنولوژی تایلند امضا کردند.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه دارویی و بیوتکنولوژی را رییس انستیتو پاستور ایران و مدیر واحد تحقیقات مرکز ملی تایلند در امور مهندسی ژنتیک و زیست فن آوری امضا کردند.
یادداشت تفاهم همکاری های علمی توسط رییس هیات مدیره شرکت «سیناژن» و مدیر واحد تحقیقات مرکز ملی تایلند در امور مهندسی ژنتیک و زیست فن آوری امضا شد.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه استاندارد نیز آخرین سندی بود که به امضای معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد و مدیرکل وزارت صنعت تایلند رسید.
سومکید جاتوسریپیتاک معاون نخست وزیر تایلند در امور اقتصادی دوشنبه به تهران آمده و امروز سه شنبه با مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی ایران با هدف توسعه مناسبات اقتصادی و تجاری دو جانبه در دوران پسابرجام گفت و گو کرده است.تایلند درصدد است طبق برنامه اقتصادی خود ارزش مناسبات دو کشور را به میلیاردها دلار برساند.مقامات تایلندی اعلام کردند هیات این کشور شامل 70 نفر از تجار و بازرگانان، صنعتگران، بانکداران و مدیران شرکت های کوچک و متوسط است.
2505 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید

error: Alert: Content is protected !!