آخرین خبرها
خانه / اخبار ایران / مقررات گمرکی مربوط به ورود کالاهای ایرانیان مقیم خارج از کشور
مقررات گمرکی مربوط به ورود کالاهای ایرانیان مقیم خارج از کشور

مقررات گمرکی مربوط به ورود کالاهای ایرانیان مقیم خارج از کشور

مقررات گمرکی مربوط به ورود کالاهای مسافران و ایرانیان مقیم خارج از کشور :
الف )ماده 58آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی :
باستناد ماده 58آیین نامه اجرایی قانون امور گمرکی  اسباب سفر و اشیاءشخصی مسافر در موقع حرکت خود از مبداء بعنوان بار برای حمل به موسسات حمل و نقل (نظیر پست ) تسلیم ولو اینکه یک ماه قبل یا یک ماه بعد از ورود مسافر وارد شود ، اسباب سفر واشیا شخصی همراه مسافر مخسوب میگردد و ترخیص آن با ارائه گذرنامه مسافر انجام خواهد شد.
ب)بند 6 ماده 37قانون امور گمرکی :
ایرانیان مقیم خارج از کشور که حد اقل یک سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند و اقامت شش ماه آخر آنان متوالی بوده باشد .به هنگام بازگشت به کشور میتوانند کلیه لوازم مستعمل خود رابه جز خودرو وموتور سیکلت به کشور واردوبا معافیت از حقوق گمرکی و سود بازرگانی ترخیص نمایند  بشرط آنکه وسایل  مورد نظر  حد اقل یک ماه قبل از ورود و تا 9ماه پس از ورود صاحب کالا به کشور ،به یکی لز گمرکات رسیده باشدوصاحب کالادر پنج سال گذشته از چنین معافیتی استفاده نکرده باشد .
تبصره 1)ماموران دولتی که برای ماموریت یکساله یا بیشتر به خارج اعزام میشوند در صورتیکه قبل از پایان ماموریت و توقف یکساله از خارج احضار شوند مشمول شرط یکسال توقف مذکور در بند فوق نخواهد بود .
تبصره 2)منظور از اشیاء و لوازم شخصی مذکور در این قانون  اشیایی است که عرفا فقط مورد استفاده
صاحب آن قرار گیردو منظور از لوازم خانه اشیایی است که عرفا مورد استفاده خانواده صاحب آن اشیاء هنگام اقامت در یک محل  باشد.

برای مطالعه منبع این مطلب اینجا کلیک کنید و برای کسب اطلاعات و جزییات بیشتر از سایت گمرک اینجا کلیک کنید .

3720 Total Views 0 Views Today

جوابی بنویسید

error: Alert: Content is protected !!